Sadık Yemni’den yeni kitap: Zaman Tozları

01 Mar 2010

Haberler 

TekinsizX Dizisi Başlıyor

Türk fantastik edebiyatının usta ismi Sadık Yemni, yine çok konuşulacak, ellerden düşmeyecek maceralara imza atıyor: TekinsizX Vak’alar Hafiyesi Osman Demir’in Serüvenleri.

Zaman Tozları adlı bu ilk macerada Osman Demir, sıra dışı bir olayla sahip olduğu topçuk yardımıyla zamanı eğip bükebilen bir delikanlıya karşı mücadele ediyor.

Arkadaşları -bilgisayar dehası Terra Fuat ve okült uzmanı Keten Hoca- ile birlikte işin derinlerine indikçe, karşılarına bütün cinlerin babası olan Cânn’ın insandan olma oğlu Vakiteri, Amerikan Gizli Servisi, Tübitak ve tüm zaman bükmelerin altında yatan gerçek neden çıkıyor.

Ve tabii her şey soluk soluğa bir Sadık Yemni kurgusuyla akıyor.

AstreA yayınlarında

TekinsizX: Paranormal, metafizik, iyi saatte olsunlar, fantastik, bilimkurgu, polisiye karışımı, edebiyat eseri tadındaki tür için yazarın önerdiği bir terimdir.

Kimler ne dedi:

* Böyle bir eserin son okumasını yapmak, benim için inanılmaz derecede keyifli bir deneyimdi. Bu eserle Sadık Yemni’nin kuvvetli kalemini ve eşsiz hayal gücünü her satırda tekrar tekrar şahit oluyoruz.

* Uzunluğundan dolayı okumaya çekinenler için, sadece tek bir cümle kuracağım: “Tek oturuşta bitirdim!”

* Karakterleri öykü içerisinde o kadar çok özdeştiriyoruz ki kendimizle, bittiğinde pek az eserin sonunda meydana gelen o buruk tadı yakalıyoruz. Başıyla, sonuyla, gelişen olaylarıyla tam bir başyapıt.

* Bu arada yayın hayatına çok sağlam bir şekilde başlayan Buzul Dünya’yı da tebrik ediyorum.

* Enfes bir BK idi. Tadı hala damağımda..

* Lafı uzatmaya gerek bıraktırmayacak bir kitap olmuş. Sadık Yemni’ye saygılar, kitabın çıkmasında emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler.

* Bu hikayeyi ilk Kayıp Dünya’da okumuştum. Gerçekten de son derece keyifli ve güzel bir eser. Sadık Yemni’ye saygılar.

* Kapağı beğenmedim. Onun dışında bu harika romanı raflarda görmek gerçekten çok sevindirici. En kısa sürede temin edip bu eşsiz tadı bir de gerçek sayfalardan tadacağım.

* TekinsizX, çok kısa sürede edebiyatımızda başlı başına bir terim haline gelecektir. Buna yürekten inanıyorum…

* Dayanamadım e-kitabı okumaya başladım. Enfes! Çok keyifli, Sadık Yemni gerçekten savunduğumuz türleri hakkıyla icra eden bir yazar. Okuyun arkadaşlar Sadık Yemni kitaplarını.


Dergiler, Kitap, sayı_17 | Yorumlar | Geri izleme Sayfanın en üst kısmına git

Yorum yapın

  •  
  •  
  •  

Yeni yorumlardan RSS ile haberdar olmak isteyenler için yorum beslemesi.

Edebiyat ve Fikir Yongalama